Hoşgeldiniz  

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Hacıbektaş’ta Törenle Anıldı

MS | 10 Kasım 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Hacıbektaş’ta Törenle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Hacıbektaş’ta Törenle Anıldı

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ata’mız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’inci yılında Hacıbektaş’ta bir dizi etkinlikle anıldı.

Hacıbektaş Cumhuriyet Meydanı’nda  düzenlenen anma töreni Hacıbektaş Kaymakamı İbrahim Engin Şenay ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’un yerlerini almasıyla başladı.

Tören kapsamında Hacıbektaş Kaymakamlığı ve Hacıbektaş Belediyesi Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ata’mız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’te sirenlerin çalmasıyla yağmur altında saygı duruşunda bulunuldu.

Türk bayrağının göndere çekilerek yarıya indirildiği Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Anma törenine, Hacıbektaş Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Hacıbektaş Cumhuriyet Savcısı İlhami Çelik,  Hacıbektaş İlçe Jandarma Komutanı Volkan Şentürk, Hacıbektaş İlçe Emniyet Müdürü Vekili Yalçın Ayrancıoğlu’nun yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler, gaziler, daire amirleri ve vatandaşlar da katıldı.

Hacıbektaş Kültür Merkezinde düzenlenen anma etkinliği saat 9:30’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okuması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma TOKİ Cumhuriyet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Erkan ULUSMAN tarafından gerçekleştirildi. ”Mustafa Kemal Seslense” adlı şiirin Zeynep TOPRAK adlı öğrenci tarafından okunmasının ardından  Güneşin Adı Atatürk isimli belgesel gösterimi gerçekleştirildi.

Anma Etkinliği Emre YÜCEL ve Eren KAYA’nın müzik sunumları eşliğinde  öğrencilerin hazırladığı Bir Ömrün Hikayesi isimli Oratoryo sunumu ile son buldu.

Kaynak: Haber Hacıbektaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.