Hoşgeldiniz  

TESK Başkanı Palandöken’den Hacı Bektaş Veli Fotoğraflı Ahi Evran Yılı Mesajı!

MS | 23 Şubat 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

TESK Başkanı Palandöken’den Hacı Bektaş Veli Fotoğraflı Ahi Evran Yılı Mesajı!

TESK Genel Başkanı Palandöken’den Hacı Bektaş Veli Fotoğraflı Ahi Evran Yılı Mesajı!

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sosyal medya hesapları üzerinden doğumunun 850 yılı nedeniyle UNESCO tarafından 2021 anma ve kutlama yıl dönümü arasına alınan Ahi Evran’la ilgili bir mesaj yayınladı. Bendevi Palandöken mesajında ”Ahilik geleneğini geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.” ve ”Güzel ahlakın ve hakkaniyetli ticaretin temsili Ahilik’in kurucusu Ahi Evran’ı rahmet ve minnetle anıyorum”  ifadelerini kullanırken, görseldeki fotoğrafta Ahi Evran yerine Hacı Bektaş Veli’nin bulunması, vatandaşlarda Başkan Panadöken’in hem Ahi Evran, hem de Hacı Bektaş Veli’den bihaber olduğu kanaatini oluşturdu.

 

İşte TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in Mesajı;
”İyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin ve tüm güzel meziyetlerin birleştiği Ahilik sisteminin babası Ahi Evran’ın doğumunun 850. yılı olan bu yıl #2021AhiEvranYılı olarak kabul edildi ve UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındı. Bu yılı Ahi Evran Yılı ilan eden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. 13. yüzyıldan beri bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad ediyorum. Esnaf camiası olarak Ahilik geleneğini geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.”
İşte TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in Kullandığı Fotoğraf
Hacıbektaş Belediyesi Açıklamayla İlgili Düzeltme Talep Etti
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’in sosyal medya üzerinden yayınladığı görselle alakalı Hacıbektaş Belediyesi’de Resmi Twitter hesabından TESK Başkanından düzeltme talebendi bulundu.

Hacıbektaş Belediyesi’nden yayınlanan mesajda, ”Sayın başkan Bendevi Palandöken; görselde Ahi Evran diye bahsettiğiniz fotoğraf Hacı Bektaş Veli’ye ait olup aynı zamanda 2021 yılı UNESCO tarafından Hacı Bektaş Veli Yılı olarak da anma kutlama listesine alınmıştır. Gerekli düzeltmenin tarafınızca yapılacağını umuyoruz…!” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber Hacıbektaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2020 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle