Hoşgeldiniz  

Muharrem İnce Hacı Bektaş Veli Dergahını Ziyaret Etti

MS | 22 Kasım 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

Muharrem İnce Hacı Bektaş Veli Dergahını Ziyaret Etti

Muharrem İnce Hacı Bektaş Veli Dergahını Ziyaret Etti

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Mehmet Ali Çelebi ve beraberindeki partililerle Hacı Bektaş Veli Dergahını ziyaret etti. İnce’ye ziyaretinde Hacıbektaş Müze Müdürü Ayşe Bedir Akhan eşlik etti.

Ziyaret çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, ”DİSK’in 5 bin 200 lira Asgari Ücret talebini yerinde buluyor ve destekliyorum” dedi. ”Kılıçdaroğlu helallik istiyor, sizden de isteyecek mi?” sorusuna ise ”bilmiyorum, o tartışmaya girmeyim şimdi” yanıtını verdi.

Muharrem İnce’ye ziyaretinde eşlik eden bir başka isim ise Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda yardımcı doçent olarak görev yapan tanınmış Neyzen Süleyman Erguner‘di. Erguner, Pir Evinde kısa bir ney icrası gerçekleştirdi.

Alevi Bektaşi Kültürünün en kutsal mekanında bir Mevlevi enstrümanı çalınmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Alevi Bektaşi Kültürünün en önemli enstrümanı bağlamanın bile Hünkarın Sandukasının bulunduğu Pir Evinde daha önce çalınmadığını belirten vatandaşlar, bu durumun mekanın kutsallığına ve maneviyatına ters olduğunu ifade ettiler.

Ayrıca Hacıbektaş halkından Muharrem İnce’ye ilgi olmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

Kaynak: Haber Hacıbektaş

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.