Hoşgeldiniz  

Hacıbektaş’ta Öğretmenler Günü Geniş Katılımla Kutlandı

MS | 24 Kasım 2021 | Eğitim, Tüm Manşetler A- A+

Hacıbektaş’ta Öğretmenler Günü Geniş Katılımla Kutlandı

Hacıbektaş’ta Öğretmenler Günü Geniş Katılımla Kutlandı

 

Hacıbektaş’ta Öğretmenleri Günü Kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

 

Hacıbektaş Kültür Merkezinden düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programı ise saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Hacıbektaş Kaymakamı İbrahim Engin Şenay’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Hacıbektaş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi şiirini okudu.

Öğretmen adaylarına, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kankılınç tarafından yemin ettirilmesinin ardından, Öğretmen Emel Çiftçi’nin şiiri, Öğretmen Kimdir? video gösterimi  ve Ben Öğretmen adlı sunum ile Şehit Öğretmenler anıldı.

Kutlama programı, Öğretmenler Müzik Gurubunun ( İnan Akgöz, Eren Kaya, Esin Yılmaz, Mehmet Erkan Ulusman, Üzeyir Erdoğan, Çağlar Çetinkaya, Sude Tokgöz, Zerda Olgun) müzik dinletisi ile son buldu.

Öğretmenler Günü Kutlama Programına Hacıbektaş Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Hacıbektaş İlçe Emniyet Müdürü Vekili Yalçın Ayrancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Karaboduk, Hacıbektaş merkez ve köylerde görev yapan tüm okul müdürleri ve öğretmenler, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: Haber Hacıbektaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.