Hoşgeldiniz  

Hacıbektaş Kaymakamlığı İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Yaşam Alanlarını Güzelleştiriyor

MS | 10 Şubat 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

Hacıbektaş Kaymakamlığı İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Yaşam Alanlarını Güzelleştiriyor

Hacıbektaş Kaymakamlığı İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Yaşam Alanlarını Güzelleştiriyor

 

Nevşehir Valiliği tarafından başlatılan ”Umuda Açılan Kapı” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşam alanlarında bakım, onarım, tadilat çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamda Hacıbektaş Kaymakamlığı da ilçemizde projeler yürütüyor.

Hacıbektaş Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada; ” Sayın Valimiz İnci Sezer BECEL öncülüğünde başlatılan “Umuda Açılan Kapı” projesi kapsamında ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşam alanlarını güzelleştirmeye devam ediyoruz. ifadeleri kullanıldı.

 

Umuda Açılan Kapı Projesiyle İlgili Nevşehir Valiliğinden Yapılan Açıklama

Nevşehir Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen Umuda Açılan Kapı projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Valilik konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı ilk olarak Vali Yardımcısı Kağan Mekan Çeviren’in proje hakkında yaptığı sunumla başladı.
Toplantıda konuşan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel yaptıkları aile ziyaretlerinde insanların en çok barınma ihtiyacı duyduklarını gözlemlediklerini ifade ederek özellikle yalnız olan, çocuklarını tek başına büyütmek zorunda olan kadınlar için bu ihtiyacın çok daha önemli olduğunu ve bu amaçla il merkezi ve ilçelerimizi kapsayacak şekilde bir çalışma yaptıklarını söyledi.
Vali Becel konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yaptığımız tespitlerden sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın öncülüğünde Türk Kızılay’ı, İl Özel İdaresi ve yerel aktörlerin iştiraki ile bu projeyi hayata geçirmek için ilk adımları attık. 2018’de 549, 2019’da 570 kadın eşinden ayrılmış. Son 5 yılda 2059 kadın eşinden ayrılmış. SYDV’na başvurup dosya açtıran 185 eşinden ayrılan, 35 eşi vefat etmiş kadın bulunmakta. Hedefimiz ilk etapta bu ailelere ulaşmaktır. Hem barınma ihtiyaçlarını karşılamak hem de yapacağımız eğitici kurslarla iş sahibi olmalarını sağlamak. Bu anlamda kendini insanlar için hayırlı işler yapmayı adamış ilimizde kurulu olan STK’larımız da bugün aramızda. Onların tecrübe ve destekleri de bizleri güçlendirecektir. Özellikle pandemi süreciyle birlikte sosyal yardımların önemi bir kez daha öne çıktı. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreçte ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza devletimizin kurumları ve STK’larımız dayanışma ruhuyla destek verdiler vermeye de devam etmektedirler. Bu süreç hepimizin el ele vererek sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyarak ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza desteklerimizi sürdürerek üstesinden geleceğimiz bir süreç. Kasım ayı itibariyle proje kapsamında şu an 36 aileye kira ödemesine başladık”.

Kaynak: Haber Hacıbektaş

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2020 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle