Hoşgeldiniz  

Hacıbektaş İlçe Entegre Hastanesindeki Hekim Eksikliği Vatandaşı Yoruyor

MS | 11 Kasım 2021 | Sağlık, Tüm Manşetler A- A+

Hacıbektaş İlçe Entegre Hastanesindeki Hekim Eksikliği Vatandaşı Yoruyor

Hacıbektaş İlçe Entegre Hastanesindeki Hekim Eksikliği Vatandaşı Yoruyor

 

Hacıbektaş İlçe Entegre Hastanemizde uzun süredir Diş Hekimi yokluğu vatandaşları mağdur ediyor.

Ekonomik durumları özel hekime gitmeye müsait olmayan vatandaşlar basit bir dolgu, diş çekimi veya tedavi için 45 kilometre mesafede olan Kırşehir ya da Nevşehir’e gitmek zorunda kalıyor.

Nevşehir Ağız ve Diş Sağlı Merkezi bünyesinde yaklaşık 30 Diş Hekimi görev yaparken, ilçemizde bir Diş Hekimi bulunmamasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

Vatandaşların tepkisi sadece diş bölümüyle sınırlı değil.

 

İlçemizde bulunan eski devlet hastanemiz 4 yıl kadar önce tamamen yıkılıp yerine modern ve tüm branşlarda hizmet verecek yeni bir devlet hastanesi binası yapıldı. Akabinde Devlet Hastanesi Statüsündeki hastanemiz Entegre hale getirilerek Nevşehir Devlet Hastanesine bağlandı. Mevcut durumda hastanemizde acil servis ve aile hekimliği branşları dışında hizmet verecek doktor, Uzaman doktor ve birim bulunmamakta. Kan tahlillerimiz bile Nevşehir Devlet Hastanesine gönderiliyor.

Hacıbektaş Devlet Hastanesinin entegre halden çıkartılması, alt yapısı ve ekipman sorunu olmayan binamıza, en azından Kadın Doğum, Dahiliye, Diş, Kardiyoloji branşlarında uzman doktorların tayin edilmesi halkımızın talepleri arasında.

Öyle ki en basitinden bir anjiyo, doğum, diş dolgusu, kan tahlili gibi işlemlerin yılda 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan bir turizm ilçesinin hastanesinde bulunmasını talep etmek Hacıbektaş halkının en büyük hakkı, bu talepleri yerine getirmek de devletin başlıca görevidir.

Kaynak: Haber Hacıbektaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.