Hoşgeldiniz  

Hacıbektaş İçin Yollanan Paranın %60’ı Nevşehir’de Kayboldu!

MS | 07 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

Hacıbektaş İçin Yollanan Paranın %60’ı Nevşehir’de Kayboldu!

Hacıbektaş İçin Yollanan Paranın %60’ı Nevşehir’de Kayboldu!

 

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok bugün gerçekleştirdiği halk toplantısında, Hacıbektaş’a asfalt için Nevşehir İl Özel İdaresine yollanan 5 milyon liranın Nevşehir İl Genel Meclisinde alınan kararla %40’ının Hacıbektaş’a harcandığını %60’ının ise akıbetini bilmediklerini belirtmişti.

Konuyla ilgili yaptığımız araştırma sonucunda, konunun görüşüldüğü Nevşehir İl Genel Meclisi Toplantısının CT Haber tarafından kayda alındığını, toplantıda neler yaşanıldığını öğrendik.

Yüzde 40 Çok, Yüzde Otuz Versek 

 

Alttaki videoda izleyeceğiniz üzere tam da Başkan Altıok’un dediği gibi 5 milyon liranın %60’ı çok değerli meclis üyeleri tarafından kırpılıyor, hatta sadece sesini duyduğumuz ancak gül yüzlü cemalini göremediğimiz işgüzar bir üye tarafından da %30’unu versek diye bir talep duyuluyor. Çok şükür ki iyi niyetli meclis başkanı Gürbüz Dinç  kendine yakışanı yapıp ! %40’ının verilmesini oylamaya sunuyor. Diğer bir üye ise o andan itibaren işin reklamının peşine düşüp Levhalarda İl Özel İdaresi yazacak mı? diye soruyor.

Sami Dişli ve Osman Kılınç Ne İş Yapar?

 

Videonun tamamını baştan izlediğimizde yapılan yoklamada  görüyoruz ki Hacıbektaş tarafından seçilmiş ve ilçemizi temsil için oraya gönderilen  Hacıbektaş’ın iki Meclis Üyesi Sami Dişli ve Osman Kılınç beyefendilerde toplantıda olmalarına rağmen konuyla ilgili bir yorumda veya itirazda bulunmuyorlar ya da bulunamıyorlar.

 

Hacıbektaş Bizde Olmasa Da Nevşehir’in İlçesi!

 

Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç’in ”Hacıbektaş bizde olmasa da Nevşehir’in ilçesi” cümlesi Hacıbektaş’a bakış açısını net olarak ortaya koyarken, bulunduğu makamın görevlerinden de habersiz olduğu ortadadır. Kendisine Aşık Gülhani’nin dizeleriyle seslenmek isteriz;

Sen şehirli ben köylüyüm
Sen atlas ben halımıyım
Sen öyleysen ben böyleyim
Sen gülsün ben çalı mıyım

Sen barıştın ben dargınım
Sen akıyon ben durgunum
Sen birgünsün ben hergünüm
Sen Cuma ben Salı mıyım

Sen iş buldun ben avare
Sen ovaya ben bayıra
Sen okula ben davara
Sen zeki ben deli miyim

 

Konuyla ilgili, Nevşehir Valimiz sayın İnci Sezer Becel başta olmak üzere, İlçe Kaymakamımız sayın İbrahim Engin Şenay’ı göreve davet ediyor, Hacıbektaş için; Nevşehir İl Genel Meclisinin almış olduğu ÖTEKİLEŞTİRİCİ ve AYIRIMCI bu kararın gözden geçirilip düzeltilmesini, ilçemiz için yollanan paranın kalanının da Hacıbektaş’a hizmet olarak gönderilmesini Hacıbektaş halkı adına talep ediyoruz.

 

 

Videonun Tamamı

Kaynak: Haber Hacıbektaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.