Hoşgeldiniz  

Hacıbektaş Belediyesi’nin İller Bankası Payından Yüzde 87 Kesinti

MS | 10 Kasım 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

Hacıbektaş Belediyesi’nin İller Bankası Payından Yüzde 87 Kesinti

Hacıbektaş Belediyesi’nin İller Bankası Payından Yüzde 87 Kesinti

 

Belediyelere düzenli olarak yollanan İller Bankası gelirinden Hacıbektaş Belediyesi’ne bu ay yüzde 87 kesinti yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, bu ay 526 bin lira olan tahakkuklarına sadece 67 bin liralık ödeme yapıldığını, yüzde 87 oranında bir kesinti uygulandığını belirtti.

Altıok, yasal olarak yüzde 40’ın üzerinde kesinti olamayacağını, ancak Hacıbektaş Belediyesi’nin daha önce aşırı borçlanma dolayısıyla, İller Bankası’na payın hepsinin kesilebileceğine dair bir taahhüt verdiğini, bu sebeple de böyle yüklü kesintilerin olduğunu ifade etti.

‘Dönem dönem İller Bankası’ndan üste para dahi istendiğini belirten Altıok, ”Aylık 450 bin lira personel giderimiz var. Bu ay belediyemize yollanan para 67 bin lira. İller Bankası gelirimizde ciddi kesintiler uygulanıyor. Buna rağmen 30 aydır personelimize maaş ve ikramiye ödeme konusunda aksaklık yaşanmadı. Daha da önemlisi tüm bu kesintilere rağmen Belediyemiz öz kaynakları ile hizmet ve yatırımı yapar haldeyiz. Son günlerde çalışmasını başlattığımız ve belediyemize 1 milyon 300 bin lira maliyeti olan asfalt çalışması bunun bir örneğidir” ifadelerini kullandı.

”Önümüzdeki süreçte de personel maaşları ödemesinde bir sıkıntı yaşamayacağımızı öngörüyorum” ifadelerini kullanan Altıok, ”hazırladığımız bütçe planlaması çerçevesinde yeni hizmet ve yatırımlar yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kaynak: Haber Hacıbektaş

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.