Hoşgeldiniz  

CHP GENÇLİK KOLLARI’NDAN 10 KASIM’DA UMUT MESAJI

MS | 10 Kasım 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

CHP GENÇLİK KOLLARI’NDAN 10 KASIM’DA UMUT MESAJI

CHP GENÇLİK KOLLARI’NDAN 10 KASIM’DA UMUT MESAJI

 

CHP Gençlik Kolları tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan videoda, umudunu yitiren gençlere, “Atamızın bize en büyük mirası: Zor zamanlarda bile kaybetmediği umudu. Onu yasla değil umutla analım” mesajı verildi.

CHP Gençlik Kolları tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan videoda, umudunu yitiren gençlere, “Atamızın bize en büyük mirası: Zor zamanlarda bile kaybetmediği umudu. Onu yasla değil umutla analım” mesajı verildi.

CHP Gençlik Kolları, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü için kısa bir film hazırladı. Film, CHP Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabından, “Geçmiş senin, gelecek senin. Mirasına sahip çık. 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk” notuyla paylaşıldı. Videoda, umudunu yitirmiş bir gencin ve umudunu gençlerde gören bir taksi şoförünün diyalogları şöyle:

TAKSİCİ: Nereye gidiyoruz kızım?

GENÇ: Havalimanına.

TAKSİCİ: Son güneşli havada tatile mi?

GENÇ: Tatile değil, temelli gidiş.

TAKSİCİ: Hayırdır kızım?

GENÇ: Umudum kalmadı ki. Bu kadar çabala, didin, çalış. Artık umudum kalmadı. Sizin de öyle değil mi? Sizin kaldı mı umudunuz?

TAKSİCİ: Bizim? Bizim umudumuz sizsiniz kızım.”

Bu sözlerden sonra, saat 09.05’te sirenlerin çaldığı videoda, taksici ve gencin taksiden inerek saygı duruşumda bulunduğu görüldü.

Videoda sirenin çaldığı esnada, “Atamızın bize en büyük mirası: Zor zamanlarda bile kaybetmediği umudu. Onu yasla değil umutla analım. Hayalindeki ülkeyi kurmak için hep beraber çalışalım. Yılmadan, umutla” ifadeleri kullanıldı.

Saygı duruşundan sonra yola devam eden taksiciyle gencin diyalogu şöyle devam etti:

“GENÇ: Amca hadi geri dönelim.

TAKSİCİ: Tabi kızım sen nasıl istersen, sen nasıl istersen.”

(ANKA)

Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.