Hoşgeldiniz  

”Camcı Hüseyin Sümen Kitaplığı” Hacıbektaşlıların Hizmetinde

MS | 28 Eylül 2021 | Eğitim, Tüm Manşetler A- A+

”Camcı Hüseyin Sümen Kitaplığı” Hacıbektaşlıların Hizmetinde

”Camcı Hüseyin Sümen Kitaplığı” Hacıbektaşlıların Hizmetinde

 

Yaklaşık 1 buçuk yıl önce yakalandığı hastalık dolayısıyla aramızdan ayrılan babam Kıbrıs Gazisi Camcı Hüseyin Sümen anısına işyerimizde ”Camcı Hüseyin Sümen Kitaplığı” adında mini bir kitaplık oluşturduk.

Bugün itibariyle kayıt altına aldığımız yaklaşık 700 kitaptan oluşan bu mini kitaplığı, ilçemizde yaşayan herkesin hizmetine sunuyoruz. Dilediğiniz vakit envanterimizde kayıtlı kitaplardan al götür oku getir şeklinde ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Kayıtlı kitaplarımızın bir kısmı kendi kitaplarımızdan , bir kısmı ise değerli dostların bağışlarından oluşmaktadır. Bu anlamda kitap bağışı almaya ve kitaplığımızı büyütmeye devam edeceğiz.

Burada önem arz eden durum ise ; İlçemizdeki halk kütüphanesinde yaklaşık 40 bin kitap bulunmakta ancak son 3-5 yılda yayınlanmış kitaplar envanterde bulunmamaktadır. Buradan yola çıkarak yakın zamanda kaybettiğimiz babam adına, yaklaşık 70 yıllık iş yerimizin bir bölümünü,  kitaplığa dönüştürdük. Buradaki amacımızı da ilçe kütüphanesinde bulunmayan güncel kitaplara ulaşamayan okurların güncel yeni basım kitaplara erişimini sağlamak olarak belirledik.

Bu bağlamda envanterimizi ; olmazsa olmaz temel eserler, dünya ve Türk klasiklerinin yanı sıra en başta da güncel basım kitaplara ayırmaya karar verdik. Sizlerden ricam kitaplığımıza bağış yapacak olanların yollayacağı kitapları bu çizgide seçerek oluşturmanız yönündedir.

Burada topladığımız kitapları ücretsiz bir şekilde al götür-oku getir biçiminde değerlendireceğiz. Aynı zamanda ister istemez, gelen kitaplardan elimize çift olarak bulunanları da ihtiyaç sahiplerine rutin olarak hediye edeceğiz. Tekrardan kitaplığımıza destek veren herkese şimdiden teşekkürü borç biliriz.

Küçük bir not; envanterimize kayıtlı olmayan yaklaşık 400 adet çocuk kitabımız bulunmaktadır. Bunları gelen çocuklarımıza hediye edeceğimizden kayıt altına almadık, al götür oku getirme şeklinde değerlendireceğiz.

Okumak mı istiyorsunuz, o zaman bekliyoruz…

Haber Hacıbektaş-Mustafa Sümen-Bala Mahallesi Velbert Caddesi Numara:6 Hacıbektaş

Kaynak: Haber Hacıbektaş

Kitap Listemiz

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.