Hoşgeldiniz  

Başkan Altıok’tan Selmanpakoğlu’na Sert Sözler; Sağda Solda Midenden Konuşmaya, Sosyal Medyada Yalan Yanlış Algı Yaratmaya Çalışma

MS | 22 Ekim 2021 | Güncel, Tüm Manşetler A- A+

Başkan Altıok’tan Selmanpakoğlu’na Sert Sözler; Sağda Solda Midenden Konuşmaya, Sosyal Medyada Yalan Yanlış Algı Yaratmaya Çalışma

Başkan Altıok’tan Selmanpakoğlu’na Sert Sözler; Sağda Solda Midenden Konuşmaya, Sosyal Medyada Yalan Yanlış Algı Yaratmaya Çalışma

 

Önceki Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı Cumhuriyet Meydanı isminin değiştirilmesinin insanları Atatürk’ten uzaklaşmak için yapıldığını ve saat kulesinin meydandan kaldırılması gerektiğini sözlerine Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’tan cevap geldi.

Altıok sert bir dille yaptığı açıklamada, meydanın isminin değiştirilmediğini, ”Meydanımızın ismi Cumhuriyet Kent Meydanıdır” diye belirtip, ”Sayın Pakoğlu bana Atatürk ve Cumhuriyet’ten vurmaya kalkma şuraya bi #ALTIOK bırakırım altından kalkamazsın.” ifadelerini kullandı.

Halkın Önünde Tartışmaya Davet Ediyorum

Başkan Altıok, Ali Rıza Selmanpakoğlu’nu kendisinin 2 buçuk yıllık Selmanpakoğlu’nun 15 yıllık dönemini halkın önünde tartışmaya davet etti.

”Hele ki Hacı Bektaş Veli Anma Törenlerinde Baba Zulaları çıkartıp #dansöz oynatanların neyin özentisi içerinde olduğunu da Halkımızın takdirine bırakıyorum.” diyen Altıok’un açıklaması şöyle;

İşte Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’un Açıklamaları

Kamuoyuna zorunlu açıklama.
31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Halkımızın büyük teveccühüyle Belediye Başkanı seçilerek görevimi yaklaşık 2 buçuk yıldır elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.
Bu süre zarfında gerek Hacıbektaş Belediyemizin Türkiye’de kişi başına düşen borçta 1. Olması (65 milyon 400 bin tl) gerekse yıllardır biriken sorunlarını çözmek adına ekibimizle birlikte gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.
İlk günden itibaren yapacağımız çalışmaları Kardeş Belediyelerimiz, Hayırseverlerimiz ve Hacıbektaş halkımızla birlikte yapacağımızı söyledik. Bu minvalde Hacıbektaş’ımıza 2 buçuk yıl içerisinde 50 milyon TL ye yakın yatırım yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bu arada da Belediyemizi ekonomik anlamda yatırım yapabilecek duruma getirmek içinde mali disiplin oluşturmaya çalıştık. Göreve geldiğimizde sadece esnafımıza günü geçmiş 1.500.000 tl ( 1 buçuk milyon ) borcumuz vardı ve bu borcu 250.000 tl ye düşürdük.
Aynı şekilde çalışan personellerimizin en az 3-4 ikramiye alacakları vardı ve biz bu alacakların tamamını ödeyerek borç yükümüzü tamamen çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Çok yakın zamanda da Hacıbektaş Belediyemiz tarihinde ilk defa kendi öz kaynaklarıyla 1.000.000tl (Bir milyon ) TL yi bulacak Yol çalışmalarına başlanılacaktır.
Göreve talip olduğumuz ilk günden itibaren bir hayalimiz vardı. Medeni bütün Şehirlerde olan bir Kent Meydanı inşa etmek. Seçilir seçilmez bu hayalimizi gerçekleştirmek için çalışmalara başladık ve ilk etabını tamamlayarak halkımızın kullanımına açtık. Buna çok inanıyorum ki 2. Etabını tamamladığımız da iç Anadolu bölgesinin en güzel Meydanını tamamlamış olacağız.
Projemizin adını Kent Meydanı olarak tanıttığımız içinde bir kaç defa bu şekilde paylaşım yaptık.
Fakat üzülerek izliyorum ki seçildiğim günden bu yana kaybetmenin hazımsızlığını bu güne kadar atamamış eski Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve şürekası meydanın ismini değiştirdiğimiz anlamına gelen yalan söylemler paylaşmaya devam etmektedirler.
1- Meydanımızın adını değiştirdiğimiz bir Meclis kararımız yoktur.
2- Meydanımızın ismi Cumhuriyet Kent Meydanıdır.
3- Meydanın Otopark olarak mı bu şekilde mi daha güzel olduğunu Halkımızın takdirine bırakıyorum.
4- Bizleri Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığıyla suçlamak hiç kimsenin haddine değildir.
5- Sayın P..koglu bana Atatürk ve Cumhuriyet’ten vurmaya kalkma şuraya bi #ALTIOK bırakırım altından kalkamazsın.
Diğer bir konuda Saat Kulesi.
Evet insanların bir yapıta bakış açıları farklı farklı olabilir. Bizim beğendiğimizi bir başka kişi beğenmeyebilir.
Fakat bunu Cumhuriyet dönemiyle hesaplaşmak gibi bir algıya dönüştürmeye çalışmak en hafif tabiriyle akıl tutulmasıdır. Kimse bizi Cumhuriyet sevgisiyle sınamaya kalkmasın buna asla izin vermeyeceğimizi buradan hatırlatmak isterim.
Ayrıca 100 yıllık ağaç kestiğimiz kesinlikle yalandır. Kesilen 3 adet ağacın resimleri mevcuttur ve isteyen herkese resimleri yollayabilirim.
Hele ki Hacı Bektaş Veli Anma Törenlerinde Baba Zulaları çıkartıp #dansöz oynatanların neyin özentisi içerinde olduğunu da Halkımızın takdirine bırakıyorum.
Son söz olarak Her Şey Sevmek ve İnanmakla Başlar diyerek çıktığımız bu eşsiz görevi yapmaya ve Halkımıza hizmet etmeye 7 gün 24 saat çalışmaya devam edeceğiz.
Saygılarımla.
Not: Buradan sayın Selmanpakoğlu’na seslenmek istiyorum. Sağda solda midenden konuşmaya, sosyal medyada yalan yanlış alğı yaratmaya çalışma.
Gel tüm Halkımızın katılımıyla Senin 15 yıllık bizim 2 buçuk yıllık dönemimizi masaya yatıralım ve halkımızda hakemlik yapsın.
Ben hesap vermeye hazırım sende hazırmısın? Ben dosyaları hazırlamaya başladım. Eğer istersen senin hazırlaman için Belediyemizden bir oda tahsis edebiliriz.
Arif Yoldaş ALTIOK
Hacıbektaş Belediye Başkanı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Sosyal Hesaplar

© 2021 Haber Hacıbektaş Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.